top of page
hp banner.png
Pozadí.png

Koncepce, na základě které připravujeme jídelníček.

Pomůžeme Vám ušetřit Váš čas!

SNÍDANĚ

Nakrájíme kousek jablka nebo hrušky, banánu, pomeranče, kiwi – toto je základ všech ovocných salátů. Přidáme jedno jiné ovoce, které vždy obměňujeme: např. mango, ananas, různé bobuloviny (nektarinky, broskve, meruňky, blumy, třešně), různé druhy melounů, (papája, žlutý meloun, vodní meloun) nebo jiné sezonní ovoce. K tomu přidáme trochu lesních plodů (např. jahody, maliny, borůvky, rybíz). A voilà, máme základ zásadotvorného ovocného salátu. Přimícháme ještě pár dobře omytých rozinek nebo jiného sušeného ovoce. Přidáme ještě něco málo kyselinotvorných potravin s cílem dodat tělu přiměřené množství lehce využitelných tuků, vitamínů, minerálů a enzymů. Kyselinotvorné potraviny už ale dávkujeme promyšleně na lžíce nebo kusy (pro tělo je ideální velice malé množství). Přimícháme 1 polévkovou lžíci čerstvě mletého máku nebo sezamu (namletí je velmi důležité, jinak projdou trávicím traktem neporušené a tělo z nich nezíská prospěšné látky), 1 polévkovou lžíci strouhaného kokosu, 1 ks paraořechu, 10 ks mandlí nebo lískových oříšků nebo půlek vlašských ořechů. Ne všechno – vždy pouze jednu z možností, je nutné to střídat, protože každý druh ořechů obsahuje jiné pro tělo důležité látky. Ještě přidáme 1 polévkovou lžíci extra panenského olivového oleje a lehce poprášíme skořicí a vše dobře promícháme.

Saláty se snažte jíst co nejčerstvější – velmi rychle ztrácí mnoho energie a výživových hodnot.

šipka snídaně.png
hodiny.png
hodiny kopie 3.png
další druhy očisty.png

OBĚD

Nakrájíme kousek rajčete, okurky, žluté papriky a salátu – např. ledový, římský nebo jiný dle sezony. Přidáme trochu na páře vařené brokolice nebo květáku a nastrouhané mrkve. Tím získáme základ zásadotvorného salátu. Jako zálivku použijeme nějaký typ dresingu a na zakápnutí dostanete šťávu z čerstvého citronu a extra panenský olivový olej. Dále u programu MASO k obědu vždy přidáme nějaké druh masa. Buď nějaké teplokrevné (krůtí, jehněčí, králičí, kachní aj.). 1–2x týdně vždy připravujeme rybí maso. Buď sladkovodní – sumec, pstruh, úhoř; nebo mořské – losos, tuňák, makrela aj. Vždy vybíráme zvířata, která se instinktivně vyhýbají konzumaci špatné výživy, a jsou tak nejméně toxikovaná. Proto například nepoužíváme často kuřecí maso – bývá mnohdy kontaminované.
A když už jej do obědové krabičky Pana Banána někdy použijeme, nemusíte se obávat – jde o maso od ověřených dodavatelů, kde kontaminace nehrozí.

Maso připravujeme na různé způsoby: vaření, dušení, grilování, pečení aj. Vždy ho v krabičce umístíme extra mimo zeleninu, abyste si ho mohli před jídlem samostatně ohřát. Doporučujeme maso ohřát na pánvi, na páře nebo v troubě. Ne v mikrovlnce!  Jaké používáme koření? Například kurkumu, kari, majoránku, mátu, třezalku, bazalku, saturejku atd.  Saláty se snažte jíst co nejčerstvější a neskladovat je dlouho.

VEČEŘE

Vždy střídáme buď zeleninový, nebo ovocný salát, ať má tělo změnu.
Zeleninový salát vychází z oběda – jen místo masa používáme vařené brambory, rýži nebo vařené luštěniny jako mungo hrách nebo čočku. Vždy v zásadách dělené stravy! Přes zimu lušteniny dostanete ve vařené podobě k dalšímu ohřevu a trochu více kořeníme, během léta zase v naklíčené podobě – jednoduše proto, aby se v létě tělo ochladilo a v zimě naopak prohřálo některou teplejší surovinou. Večeře už proto bývá bez masa. Do večerního zeleninového salátu přidáváme česnek nebo cibuli, které jsou velmi zdravé a působí jako přírodní antibiotikum. (Dáváme je záměrně až k večeři, kdy už většinou býváte doma mimo vnější sociální skupiny a nemusíte se bát svobodně dýchat, aby z vás okolí necítilo česnek:). 
Pokud přesto chcete některé/všechny dny bez česneku nebo cibule, stačí nám to napsat do objednávky!

Ovocný salát bývá totožný se snídaňovým. Nebojte se obecně rozšířené fámy, že byste večer neměli jíst sacharidy, že se pak tloustne. V zásadě moc neplatí všeobecně předávaná koncepce energetického příjmu. Podívejte se například na frutariány. Jedí jen ovoce, které obsahuje mnoho kalorií a jsou štíhlí jak lusk. Ostatně si sami na vlastní kůži vyzkoušejte režim našeho jídelníčku a uvidíte sami.

šipka večeře.png
hodiny.png
hodiny kopie.png
šipka první pomoc.png

SVAČINY / BALÍČEK PRVNÍ POMOCI NA HLAD

Narozdíl od doporučení dietologů jíst 5–7x denně tvrdím, že bohatě stačí 3 jídla.Naši předci jedli často dokonce 1x denně (večer), kdy jsou trávicí možnosti organismu na maximu. Jídelníček viz výše je dle mého dostatečně bohatý – zvlášť když zařadíte i čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. 
Při přechodu na takový stravovací režim možná budete mít na začátku pocit, že jídla není dost… hlavně ti z vás, kteří si dopřávali opravdu hodně jídla a často. Je to ale jen a pouze zvyk. Vaše tělo naopak potichu jásá, jak registruje nezvykle velkorysý přísun prospěšných látek – nastartuje očistné i regenerační procesy. 
Abyste mu usnadnili maximální regenerace tkání, zkuste počáteční pocity hladu překonat.  Opravdu to nejde, myslíte jen na jídlo? Ve chvílích krize důkladně rozžvýkejte hrst mandlí nebo oříšků a důkladně je zapijte čerstvou ovocnou nebo zeleninovou šťávou. Pocit hladu zmizí (však víte, jak my Češi říkáme: hlad je převlečená žízeň) a ještě tou malou svačinkou tělu prospějete zásobou dobře využitelných bílkovin, minerálů, vitamínů a enzymů. Tento balíček první pomoci na hlad můžete zakoupit k programu

Z ukázky jídelníčku je zřejmé, že jedna porce obsahuje mnoho surovin, které jsou relativně drahé a nákladově se pohybujeme úplně jinde. Proto nelze naše ceny příliš srovnávat ke krabičkovým programům jiných firem.

Samozřejmě když to jen trochu dovolí aktuální sezona a konkrétní surovina, nakupujeme od lokálních dodavatelů. Ale takovou kurkumu nebo papáju prostě v ČR vypěstujete… 

K programu lze také přidat čerstvé ovocné šťávy. Jsou fantastické z mnoha důvodů: Tělo se jejich pomocí výborně pročišťuje, upravuje se acidobazická rovnováha organismu. Obsahují vodu, enzymy, minerály, vitamíny, jednoduché cukry a chlorofyl. Tělo může hned po vypití vstřebávat živiny.

Tajemství účinků čerstvé šťávy je v rychlém využití minerálních látek, vitamínů a enzymů z čerstvého ovoce, které tělo za normálních okolností získává složitými a dlouhotrvajícími procesy. Čerstvá šťáva je oproti snězení celého plodu dokonale strávená během pár minut!

O důležitosti a prospěšnosti píšu podrobně ZDE. 

OVOCNÉ ŠŤÁVY / FRESH

šipka fresh.png
hodiny kopie 4.png
hodiny dohromady.png

Dohromady Vám můžeme ušetřit i 2,5 hodiny v kuchyni, které můžete věnovat rodině, přátelům nebo odpočinku.

NA ZÁVĚR

Na takto razantní změnu stravování si tělo (i vy) musí zvykat. Má zkušenost a zkušenost lidí z mého okolí ukazuje, že přechodná fáze trvá tak 2-4 týdny. Během těchto týdnů možná zaregistrujete zdánlivě negativní reakce organismu. Neplašte se, téměř vždy jsou to doprovodné příznaky detoxikace organismu. Už během přechodné fáze nepříjemné projevy zmizí, zlepšuje se většina běžných civilizačních chorob. Nečekejte ale zázraky, na zvládnutí některých vážnějších potíží potřebuje tělo několik měsíců až rok. Ale rozhodně se stav choroby nezhoršuje. Dopřejte proto tělu čas na detoxikaci a regeneraci tkání. 
Teď vás ale možná trochu vyděsím – přestože už se takto stravuji dlouho, nikdy jsem se nezbavil chutí na návykové škodlivé potraviny, které jsem s takovým zápalem pojídal v mládí!  Pokud se tedy chcete navrátit ke zdraví a už u něj zůstat, je zapotřebí vaše velká vůle a sebeuvědomění.

Vektorový inteligentní objekt.png

Postavíte zdraví nad chvilková potěšení? 

Na takto razantní změnu stravování si tělo (i vy) musí zvykat. Má zkušenost a zkušenost lidí z mého okolí ukazuje, že přechodná fáze trvá tak 2-4 týdny. Během těchto týdnů možná zaregistrujete zdánlivě negativní reakce organismu. Neplašte se, téměř vždy jsou to doprovodné příznaky detoxikace organismu. Už během přechodné fáze nepříjemné projevy zmizí, zlepšuje se většina běžných civilizačních chorob. Nečekejte ale zázraky, na zvládnutí některých vážnějších potíží potřebuje tělo několik měsíců až rok. Ale rozhodně se stav choroby nezhoršuje. Dopřejte proto tělu čas na detoxikaci a regeneraci tkání. 
Teď vás ale možná trochu vyděsím – přestože už se takto stravuji dlouho, nikdy jsem se nezbavil chutí na návykové škodlivé potraviny, které jsem s takovým zápalem pojídal v mládí!  Pokud se tedy chcete navrátit ke zdraví a už u něj zůstat, je zapotřebí vaše velká vůle a sebeuvědomění.

vyhlašuji vállku.png

Klíčové je slovo

 ----PRAVIDELNĚ ----

A tak jsem přišel s vlastními, skutečně zdravými krabičkami plnými ovoce a zeleniny, které jsou tím opravdovým základem zdravé výživy napříč výživovými směry. 

vyhlašuji  válku  obezitě!.png

Chci pomoct sobě i vám.
Proto vznikl projekt Pana Banána,
díky kterému

VYHLAŠUJI VÁLKU OBEZITĚ!

pomáhat lidem vrátit se ke zdraví.

Svěřte mi své starosti s pravidelností, disciplínou a organizací a jako bonus získáte 

obrovskou porci času, který můžete věnovat rodině, přátelům, sportu nebo prostě odpočinku.

patička.png
Kontakt
  • Instagram

#sledujtebananovyinstagram

insta widget.png

Kontakty

email.png
666 666 666
@panbanan
@panbanan_

Úsvit dobré naděje, z. ú.
se sídlem Nové sady 988/2, Staré Brno, 602 00 Brno
ústav vedený v rejstříku ústavů u KS v Brně, sp. zn. U 369 vedená u Krajského soudu v Brně
IČO: 197 96 609

bottom of page